Taštičková matrace

Jedná se o matrace složené z většího počtu menších pružinek, kde každá je v samostatném textilním obalu. Nejsou nijak propojeny, každá pružina, taštička, tedy reaguje na tlak těla samostatně. Dokáže se tak skvěle přizpůsobit křivkám těla. Vzhledem k tomu, že pružiny nejsou navzájem nijak spojeny, nedochází například k vrzání, jak tomu bývalo u starých typů pružinových matrací.

Pružinkové jádro je z obou stran obaleno vrstvou PUR nebo studené pěny pro ještě větší pohodlí. Největší výhodou je vzdušnost matrace. Nelze ji však použít na polohovacích roštech, musí být na rovném laťovém nebo lamelovém roštu.

Z naší nabídky doporučujeme:

Studená pěna HR

Studená pěna (neboli HR z anglického High Resilience), jak název napovídá, se vyrábí za studena. Je nafukována pomocí vody, její výroba je tedy ekologičtější než u PUR pěny. Má otevřenou strukturu buněk, je pórovitá, což jí dodává velmi dobrou vzdušnost. Díky vysoké vzdušnosti velmi dobře odvádí vlhko a přebytečné teplo. Zároveň má vysokou hutnost a tím získává tvarovou stálost. Je pevnější než PUR pěna, což prodlužuje její životnost. Vyrábí se v různých hustotách a tuhostech, takže je velmi variabilní pro výrobce matrací. Dokážeme z ní vyrobit různou škálu matrací o různých tuhostech lehacích ploch.

Matrace ze studených pěn jsou často doplňovány o prořezy, díky čemuž vznikají zóny, nejčastěji  5 nebo 7. Ty jsou důležité pro zdravé rozložení hmotnosti celého těla tak, aby nedocházelo k otlakům a matrace se v částech s vyšší hmotností těla (ramena, kyčle) přizpůsobila tělesným křivkám.

Z naší nabídky doporučujeme:

PUR pěna

Základní pěna z polyuretanu se používá v různých výškách a tuhostech. Díky jejich bezproblémové kombinaci je možné sestavit matrace z PUR pěn v široké škále pocitové tuhosti. Výhodou matrací z PUR pěny je její tvarová stálost a pružnost. Díky tomu je vhodná i pro polohovací rošty. Nevýhodou je její prodyšnost, protože má vysokou hutnost a tím méně „dýchá“. Je vhodnější pro teplomilné spáče. Naopak není vhodná pro lidi, kteří se více potí.

Z naší nabídky doporučujeme:

Penzion Element Hard – matrace čistě z PUR pěny

Paměťová pěna VISCO

Neboli také viskoelastická či líná pěna. Tento název vychází z její vlastnosti, kdy působením tělesného tepla měkne a přizpůsobí se tělesným křivkám. Jakmile se z matrace zvednete, velmi pomalu se vrací do původního tvaru. Její velkou výhodou je, že  výborně rozloží váhu těla a tím omezuje otlaky kloubů a nenarušuje krevní oběh. Je tedy více než vhodná pro osoby trpícími bolestmi zad, otlaky či nespavce.

Často se používá na lehací plochu matrace, čímž docílíte optimalizace celkového dojmu tuhosti matrace. Její tuhost se mění v závislosti na teplotě.  Není však vhodná pro děti, díky jejich nízké hmotnosti.

Z naší nabídky doporučujeme: