Matrace

Pod naší značkou dodáváme matrace z kvalitních materiálů. Umíme matrace na míru, různých rozměrů i tvarů, do domácností, pro karavany, obytné vozy a jiné speciální prostory. Mimo to se specializujeme na matrace pro ubytovací zařízení, tedy hotely a pensiony. Připravíme individuální nabídku s výraznou množstevní slevou.
Matrace z kvalitních pěn – studená pěna, PUR pěna, Visco, paměťová pěna, zdravotní matrace, dětské matrace.

Proč matrace od nás?

Díky dlouhodobému provozování našeho čalounického ateliéru rozumíme materiálům používaným při výrobě čalouněného nábytku a matrací. Umíme tedy poradit a doporučit vhodné složení. Matrace jsou složeny a vyrobeny podle nás. Vše potrhují kvalitní a funkční potahy matrací.

Jak se vyznat ve velmi široké nabídce matrací?

Tolik různých materiálů a funkcí. Nejdůležitější je typ pěny. Studená pěna má otevřenou strukturu, díky níž výborně odvádí vlhkost a je tvarově stálejší než základní nebo PUR pěny. Pružnost a prodyšnost velmi prodlužují životnost celé matrace.

Naproti tomu paměťová pěna (VISCO) má strukturu uzavřenou a spíše zahřívá, přizpůsobuje se tvaru těla, která takto obepíná. Není tedy vhodná do teplejšího prostředí nebo pro uživatele, kteří se více potí. Vyhovuje ale lidem s požadavkem na měkké matrace. Často se využívá při výrobě krycích matrací, tzv. topperů, kdy si touto vrchní matrací můžete změkčit základní matraci.

U zdravotních matrací je velmi důležitá prodyšnost a vhodná opora pro tělo a samozřejmě odolnost, tedy životnost. Nejčastěji se používá tzv. antidekubitní prořez matrace, který pomáhá proti proleženinám u dlouhodobě nemocných či seniorům. Nejvhodnějším materiálem je tak studená pěna nebo taštičková matrace se studenou pěnou.

Rádi vám poradíme po telefonu nebo v našem čalounickém ateliéru v Karlových Varech, kde si můžete materiály osahat a vyzkoušet.

Zobrazen 1. – 20. z 46 výsledků