Čalouněné panely

Hledáte vhodnou funkční dekoraci na prázdné stěny vašeho domova? Zkuste si představit čalouněné panely v různých tvarech a barvách. Funkční znamená příjemné na dotyk, měkké, odhlučňující a zateplující, ochranné a hlavně dekorativní. Záleží jen na vás a vaší fantazii, jakým způsobem tento designový a praktický prvek v interiéru využijete.

V našem čalounickém ateliéru v Karlových Varech, kde tyto panely vyrábíme dle požadavků zákazníků na míru, vám rádi pomůžeme s výběrem vhodného materiálu, tvaru a barvy. V případě zájmu vám umíme připravit jednodušší vizualizaci.

Čalouněné panely mají nespočet možností využití.

K nejčastějším patří čalouněné čelo postele, které je možné poskládat rovnou na zeď nebo na nosnou desku, která se následně přidělá k posteli nebo na zeď.

Velmi často se také čalouněné panely používají jako ochrana zdi, či uživatele k dětské posteli, v dětské herně, či koutku. Vhodnou kombinací barev docílíte hravého vzhledu, který vaše děti baví, to můžeme potvrdit z vlastní zkušenosti.

Velmi vkusná a praktická je také čalouněná předsíňová stěna. Opět může být vyskládána z jednotlivých panelů nebo z jednoho velkého panelu. Kromě estetiky plní také funkci ochrannou.

Díky různým možnostem co do tvaru a barvy panelů lehce vytvoříte designový prvek na stěnu např. v obýváku, ale také v baru či hotelu.

V neposlední řadě je také využijete pro zlepšení akustiky místností a odhlučnění.

Kromě nejčastěji využívaných rozměrů, viz nabídka panelů níže, vám umíme vyrobit jakýkoliv jiný rozměr a tvar. Neváhejte nás kontaktovat pro individuální nabídku a návrh. K základním našim tvarům patří čtverec, obdélník, kosočtverec (diamant), šestihran a kapka. Pro dokončení řady nabízíme tzv. půlky, hlavně u šestihranu a kosočtverce.

Všechny panely jsou vyráběné na zakázku dle požadavků konkrétního zákazníka. Veškeré rozměry, tvary a barvy jsou tedy možné individuálně upravovat dle vašich představ. Doba dodání se pohybuje kolem 10 dní.

Čela postelí

Nejčastější využití panelů je právě jako čelo postele. Můžete se v klidu opřít a číst si svou oblíbenou knihu. Nikdy už se budete muset opírat o studenou zeď.

Jsou zde dvě možnosti instalace – buď umístění jednotlivých panelů přímo na zeď instalačním lepidlem (tato varianta nabízí prostor pro vaši fantazii, nemusí se lepit „uzavřený“ tvar například obdélník, ale tvary mohou tzv. vybíhat do prostoru), nebo se panely dají přidělat na desku, která se pak umístí za postel jako jeden celek.

Dětský pokoj

V dětském pokoji máme nejčastější zkušenost s použitím panelů jako ochranu zdi, i dítěte J, u postele. Pokud máte postel umístěnou v rohu místnosti, nebo bokem ke zdi, lze celou plochu sousedící se zdí pokrýt panely. Ochráníte tak zeď před poškozením, dítě před bouchnutím a navíc tím zateplíte prostor u postele.

Také můžete využít u dětských koutků například. Při použití ve větší ploše plní panely také odhlučňující funkci.

Dekorace na zeď

Pro odvážné zákazníky a milovníky neotřelého designu a dekorace… Můžete si vytvořit jakýkoliv obraz na vaši ze

ď. Fantazii se meze nekladou.

Při použití ve větší ploše plní panely také odhlučňující funkci. Pokud máte minimalistický interiér, kde se zvuk rozléhá, čalouněné panely zvuk pohlcují a mohly by vám tedy pomoci interiér zútulnit.

Věšákové stěny

Velmi funkční a praktické jsou panely v šatnách a předsíních, kde plní funkci nejen ochranou (vaše oblečení ochrání před obarvením od zdi), ale také dekorační. Jako „záda“ věšákové stěny se stanou ozdobou vaší předsíně. Pokud k tomu přidáte i polstrování k sezení či botníku ve stejném designu, získáte krásnou funkční stěnu, která zaujme ihned po příchodu do bytu. Wau efekt zaručen.

Bary, hotely a podobná zařízení

Interiér baru, restaurace, nebo jídelní části domu a bytu můžete pomocí nástěnného elementu na zdi oživit a „zútulnit“. Panely se dají podsvítit, využít jako opěrka u sezení, nebo nástěnná dekorace. Nebo panely mohou pokrýt celou jednu stěnu, v barvě, v kombinaci barvy, v kombinaci tvarů… Lze vytvořit až umělecký objekt.

Jak si u nás vybrat a zadat výrobu panelů?

Veškeré realizace jsou připravovány individuálně na míru. Kontaktujte nás, sdělte nám váš požadavek či přání a my vám připravíme návrh a cenovou kalkulaci. Pak společně doladíme veškeré detaily a samotná výroba je otázkou cca 10 pracovních dní. Záleží na rozsahu zakázky.

Z čeho jsou panely vyrobeny?

Čalouněné panely vyrábíme v naší čalounické dílně v Karlových Varech. Používáme pevný základ (dřevotříska, překližka), kvalitní pěnu (PUR nebo HR) o výšce 2 cm a potahujeme kvalitní látkou dle vašeho výběru. Nejčastěji vybíráme ze sametu nebo obdobných měkčích látek. Můžeme nabídnout i širokou škálu dalších jednobarevných a vzorovaných látek či koženek.

Jak přidělat na zeď?

Panely jsou přímo na zeď instalovány pomocí instalačního lepidla. To není součástí zásilky, ale pokud si budete přát, můžeme ho po domluvě přibalit. Jinak je k dostání v každém hobby marketu. V případě čel k posteli lze panely umístit na desku a tu pak umístit jako jeden prvek přímo za postel (například na samostatných nožičkách, aby se nemuselo přidělávat přímo na zeď).

Jak čistit?

Tady záleží na použité látce. Pokud zvolíte sametové typy látek, tak ty lze otřít vlhkým hadrem a odstranit tak prach a drobné nečistoty. Dají se také vysát vysavačem. Koženkové panely lze také otřít vlhkým hadříkem.

Nějaké nápady, návrhy či připomínky? Napište nám!

Zobrazen jediný výsledek